سلام دوستان با محبتم ...این هم یکی از غذاهای لذیذو خوشمزه که خیلی ها آنرا به بیف استراگانف ترجیح می دهند ....خیلی سریع حاضر می شه و با نان میل می شه ...امیدوارم از مزه آن خوشتون بیاد .واز میل کردن آن لذت ببرید ..

               " میلاد رسول عشق ومحبت ،خاتم انبیاء بر همه مبارک باد "

 


عکس های رنگین آشپزی شما از روی این وبلاگ در صفحه تصاویر آشپزی شما (1)  و (2)قرار داده شده است . در اینجا از همه دوستانی که تصاویر زیبای خودشون را برام  فرستاده اند  صمیمانه سپاسگذارم .راستی دوستان خوبم اگه شما هم حوصله عکاسی داشتیدوشرایط هم فراهم بود . لطفاعکس هنرمندی هاتون را برام بفرستید.


مواد لازم :

سینه مرغ :400گرم

قارچ :400گرم

پیاز :دوعدد متوسط

سیر :یک تا دو حبه

فلفل قرمز :یک قاشق چایخوری

ادویه کاری :دو قاشق چایخوری

آرد :یک قاشق غذاخوری سرپر

شیر:یک ونیم لیوان

سرکه انگور :دوقاشق غذاخوری

سس مایونز :دو قاشق غذا خوری سر پر

نمک وفلفل سیاه و کره وروغن :به منیزان لازم

سیب زمینی :دو عدد بزرگ

طرز تهیه :

ابتدا پیاز های خلال کرده را در روغن مایع تفت می دهیم تا کاملا تفت بخوره و سپس سیررنده شده را به آن اضافه می کنیم و دو الی سه دقیقه دیگه هم روی حرارت ملایم میگذاریم تا سیر هم تفت بخوره.

سینه مرغ را به صورت قطعاتی با ضخامت یک سانتیمتر و طول 4-5 سانتی متر برش می دهیم و به مواد فوق اضافه می کنیم .در این مرحله فلفل قرمز  وادویه ونمک وفلفل سیاه را هم می افزاییم و حدود ده دقیقه روی حرارت ملایم آنر ا مرتب به هم می زنیم تا مرغ پخته بشه ..

در همین فاصله ،قارچ را به صورت  ورقه های نازک برش میدهیم ودر حدود بیست گرم کره با شعله زیاد تفت می دهیم ویک قاشق غذاخوری آبلیمو هم به آن اضافه می کنیم (تا قارچ ها تغییر رنگ ندهند ). تا زمانی که آب قارچ ها کاملا تمام بشه .

سپس قارچ ها را به مخلوط مرغ وسیر وپیاز اضافه می کنیم و ارد  وسرکه را هم به آن می افزاییم .و خوب مخلوط میکنیم تا بوی خامی ارد وسرکه تموم بشه و بعد شیر را می افزاییم .(اضافه کردن سرکه را از شبنم خانوم مدیر سایت سفره خونه یاد گرفتم که از ایشون کمال تشکر را دارم )

 در ماهیتابه را می گذاریم تا با حرارت ملایم سس غذا غلیظ بشه .در این مرحله نمک غذا را اندازه می کنیم.

 

در آخر وقتی غذا را از روی حرارت برداشتیم در حالیکه هنوز گرم هست سس مایونز را به ان اضافه می کنیم .وبا سیب زمینی سرخ کرده خلالی آن را تزیین می کنیم ...این غذا معمولا گرم وبا نان سرو می شه ...نوش جان .