سلام به همه طرفداران و عاشقان آشپزی.......امیدوارم خستگی تعطیلات تموم شده باشه و همه شما در این فصل سر سبز ، با طروات تر از همیشه باشید ....این غذا یک از غذاهای مورد علاقه منه .بسیار خوشمزه وهمینطور شیک ومجلسی برای مهمانی های شام هست ......امیدوارم امتحان بفرمایید ولذت ببرید ...

"بعد از تعطیلات از دوستان خوبم به نام های "میثا "خانوم و "وو"عزیز خبری ندارم ...امیدوارم هر جا هستند سلامت باشند "


مواد لازم :برای 5-6 نفر

فیله مرغ :نیم کیلو

آبلیمو :دو قاشق غذاخوری

پیاز متوسط :سه عدد متوسط

سیر :یک حبه

نمک و زعفران:به میزان لازم

مواد لازم برای خمیر بنیه :

تخم مرغ :دو عدد

ماء الشعیر بدون طعم :یک لیوان(اگه بدون طعم را دوست نداشتید می تونید از نوع لیمویی آن هم استفاده بفرمایید )

شیر :نصف لیوان

خمیر مایه :یک قاشق چایخوری

بیکینگ پودر :یک قاشق چایخوری

آرد : به میزان لازم

نمک وفلفل سفید :به میزان لازم

مواد لازم برای سس تاتار:

زرده تخم مرغ پخته :دوعدد

خیار شور ریز خرد شده :شه قاشق غذاخوری

پیاز ریز خرد شده :یک قاشق غذاخوری

سس مایونز :سه قاشق غذاخوری

فلفل :به میزان لازم

سس تند گوجه فرنگی :2-3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

ابتدا فیله مرغ را ابتدا از ضخامت به دو قسمت می کنیم و سپس از نظر طولی هم به دو قسمت می کنیم یعنی هر فیله به چهار قسمت تقسیم میشه (تقسیم از طول در تصویر نشان داده نشده )

فیله هارا با آبلیمو ونمک و  یک پیاز حلقه شده سیر خرد شده وزعفران کاملا آغشته می کنیم ومی گذاریم حدود دو ساعت مزه دار بشه .

حالا می رویم سراغ درست کردن خمیر بنیه .شیر را کمی حرارت می دهیم تا ولرم بشه و بعد با خمیر مایه مخلوط می کنیم .و کنار می گذاریم .

زرده وسفید را از هم جدا می کنیم وابتدا سفیده را خوب به هم می زنیم تا کاملا کف کنه .

سپس زرده وماءالشعیر را به ان اضافه می کنیم ومجددا خوب به هم می زنیم و به همین ترتیب مخلوط شیر وخمیر مایه را هم می افزاییم .

 آرد و بیکینگ پودر را به تدریج اضافه می کنیم تا غلظت آن شبیه حلیم بشه ..نه خیلی سفت ونه خیلی شل .می تونیم در این مرحله با یک حلقه پیاز ان را امتحان کنیم وقتی حلقه را به خمیر آغشته می کنیم خمیر نباید اینقدر سفت باشه که حجم زیادی به آن بچسبه ونه اینکه تمام خمیر از حلقه جدا بشه وچیزی روی آن نمونه .در اخر فلفل سفید ونمک وکمی زعفران هم به ان اضافه می کنیم .وخمیر راکناری می گذاریم تا یک ساعت استراحت کنه .

در این فاصله سس را حاضر می کنیم ..زرده تخم مرغ پخته را رنده می کنیم و خیار شور ریز خرد شده که که کاملا آب نمک آن را گرفتیم و پیاز ریز شده را هم با ان مخلوط می کنیم ودر آخر سس مایونز و فلفل را هم می افزاییم .سس تاتار حاضره ..می تونیم نصف سس را با سس گوجه فرنگی مخلوط کنیم تا دو رنگ  داشته باشیم .سس را در یخچال می گذاریم تا جابیفته .می شه از فلفل دلمه ای به عنوان ظرف سس استفاده بفرمایید .

 

وقتی خمیر بنیه استراحت کرد .در یک ظرف نسبتا کوچک وبا دیواره بلند مقداری روغن (به میزانی که جوجه ها در آن شناور باشند )را با حرارت بالا گرم می کنیم تا داغ بشه وبعد فیله های آغشته به خمیر را در آن می اندازیم .(حدود 5تا 6 تا باهم ). سپس حرارت را کم می کنیم تا خوب برشته و مغز پخت بشه ...

نکته :وقتی فیله های آغشته به خمیر را می خواهیم در روغن بیندازیم بهتره کمی ان را تکان بدهیم تا خمیر اضافی آن جدا بشه .

در اواسط کار اگه ذرات خمیر در روغن باقیماندند بهتره روغن را از صافی رد کنید ویا مرتب ذرات خمیر را باقاشق جمع اوری بفرمایید .

می شه از خمیر با قیمانده برای حلقه های پیاز استفاده کرد که فوق العاده خوشمزه می شه ..

جوجه چینی حاضره ......با سس تاتار وسس گوجه فرنگی تند..طعم بی نظیری داره ..نوش جان