سلام به همه دوستانم گلم .....گاهی اوقات خیلی خوبه که به جای چیدن میز، یک ساندویج خوشمزه و گرم درست کنیم و در کنار خانواده در دل طبیعت از ان لذت ببریم ....البته میشه همین ساندویج خوشمزه را برای یک مهمانی شام ساده برای دوستانمون اماده کنیم و به جای تشریفات معمول در کنار هم یک شب به یاد ماندنی را بگذرونیم .....امیدوارم شما هم آنرا امتحان کنید ...این نکته را بگم که به طور کل این ساندویج گرم سرو می شه ولی من خودم سردش را هم امتحان کردم خیلی خوشمزه بود .


دوستان عزیزم در صفحه پربیننده ترین عناوین شما می تونید بیست عنوان که از همه بیشتر مورد پسند قرار گرفته مشاهده بفرمایید..

 


 عکس های رنگین آشپزی شما از روی این وبلاگ در صفحه تصاویر آشپزی شما (1)  و (2) و (3) قرار داده شده است . در اینجا از همه دوستانی که تصاویر زیبای خودشون را برام  فرستاده اند  صمیمانه سپاسگذارم .راستی دوستان خوبم اگه شما هم حوصله عکاسی داشتیدوشرایط هم فراهم بود . لطفاعکس هنرمندی هاتون را برام بفرستید.


مواد لازم :برای پنج ساندویج بزرگ

گوشت چرخکرده :250 گرم

سماق :دوقاشق چایخوری سر پر

نمک وفلفل قرمز وپودر سیر  وپیاز :به میزان دلخواه

کره :20 گرم

پنیر پیتزا ورقه ای :10 عدد

ژامبون گوشت :10 عدد

سس گوجه فرنگی تند وخیار شور و جعفری و گوجه فرنگی به میزان لازم .

طرز تهیه :

گوشت چرخکرده را با ادویه های فوق کاملا مخلوط می کنیم و بعد به دو قسمت می کنیم ودر دو پاکت فریز قرار می دهیم وبا وردنه گوشت را کاملا باز می کنیم  تا ضخامت آن حدود یک تا دو میلیمتر بشه مثل کاغذ .

سپس آن را در فریزر می گذاریم تا کاملا یخ بزنه و به راحتی با چاقو انرا برش می زنیم .

وقتی برش زدیم بلافاصله آنرا در کره تفت می دهیم .در حین تفت دادن هم کمی پودر سماق و پودر سیر روی آن می ریزیم .و بعد از پخت کامل یک طرف کباب ها طرف دیگر را سرخ می کنیم ...(من این کباب نازک سماقی را از یکی از دوستان خیلی خوبم یاد گرفتم که از خوانندگان اینجا بودند ولی نامشون را فراموش کردم اگه باز هم اینجا را می خونند لطفا خودشون بفرمایند )

بعد کباب ها را از ماهیتابه خارج می کنیم و  همچنان که ماهیتابه روی حرارت هست .یک ورق ژامبون در ماهیتابه قرار می دهیم ویک ورق هم پنیر پیتزا روی می گذاریم .

حالا چهار عدد کباب را روی ان می چینیم .(تعداد آن دلخواه هست )

مجددا روی ان یک ورق پنیر و در اخر یک برگه ژامبون می گذاریم .کمی صبر می کنیم تا حرارت ملایم پنیر زیری را اب کنه .که خودش باعث چسبندگی ژامبون می شه .

سپس با کفگیر به آن را بر می گردانیم تا ورقه دیگر پنیر هم کاملا اب بشه .

مغز نان باگت را خارج می کنیم و تمام سطح نان را سس گوجه فرنگی می مالیم . و کف ان را خیار شور حلقه شده می چنیم .و بعد محتوی ماهیتابه را در آن قرار می دهیم .

روی ژامبون را هم حلقه های خیار شور وگوجه فرنگی و جعفری می چنیم و در اخر مجددا روی ان سس می ریزیم ...

شما می تونید به جای این کباب از ورقه سینه مرغ تفت داده شده در کره استفاده کنید البته بهتره ورقه سینه بسیار نازک باشه ویا به قول دوستم (هانالولو )از قارچ ورقه ورقه تفت داده شده استفاده کنیم .....خیلی خوشمزه هست ..نوش جان ...