ممکنه دوست داشته باشید گاهی اوقات دوستان عزیزتون را به یک عصرونه ساده دعوت کنید. من شخصآ یکی از عصرانه های مورد علاقه ام کیک خونگی تازه  با قهوه یا چای داغ است.من ترجیح میدهیم خودم دست به کار بشم وبا صرف حدود یک ساعت وقت این کیک را خودم بپزم تا اینکه برم قنادی ویک جعبه شیرینی که ممکنه حتی خوشمزه تر ویا خوش آب ورنگتر باشه را تهیه کنم .حالا بگذریم از میزان تازه بودن و همینطور سالم بودنش .اصلآ بوی کیک داغ وتازه که در منزل می پیچه یک حس خوبی بهم دست میده...البته نمی دونم با نظر من موافق هستید یا نه ؟ نظرات شما من را شاد می کنه.


مواد لازم :

تخم مرغ :۸عدد

آرد :۴ لیوان سر پر

شکر :۲ لیوان سر پر

ماست : یک لیوان

بیکینگ پودر :۳ قاشق چای خوری

وانیل :یک قاشق چای خوری

روغن مایع :نصف لیوان

کاکا ئو :۳ قاشق چای خوری

طرز تهیه :

طرز تهیه خمیر اولیه کیک ونکات آن در مبحث کیک فنجانی توضیح داده شده که می توانید دراینجا مشاهده کنید.

سپس نصف مایع کیک را در قالب اولیه که با کمی روغن چرب شده می ریزیم وبه اندازه ۵-۶ قاشق از آن را هم کنار می گذاریم .کاکائو را مابقی خمیر کیک خوب مخلوط می کنیم .بعد کمی از مایع کاکائویی را روی قالب اولیه ومواد با قیمانده را در قالب دوم می ریزیم .و۵- ۶ قاشق مایع کیک وانیلی را روی کیک کاکائویی قرار می دهیم.  درواقع مادو قالب کیک دورنگ داریم که رنگ غالب یکی وانیلی ودومی کاکائویی است   .

حالا دوقالب را در طبقه وسط فر در حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵۰ دقیقه می گذاریم که مدت ان بسته به حرارت فر شما داره وحدودآ بهتره بعد از سی دقیقه با چنگال یا خلال دندان اونرا چک کنید .

من قبل از اینکه در فر بگذارم روی اونرا با خلال پسته تزیین کردم که دلبخواه است.

 

در آخر، بعد از اینکه که گذاشتیم کاملأ سرد شد برش های نازک می دهیم وبه صورت یک درمیان در دیس می چینیم.

نکته مهم این است که کیک تا زمانی که درهوای اتاق کاملأ سرد نشده نباید برش داد.وگرنه خورد می شود وتمام زحماتتان به هدر می رود .