سلام دوستان عزیز .گاهی اوقات که در پیاده رو قدم می زنیم چشمون می افته به ویترین مرغهای بریان که روی آتیش می چرخند وبه همه رهگذران چشمک می زنه و از بوی مرغ بریان که دیگه نگید آدم را بی اختیار به سمت مغازه می کشونه .ولی وقتی که می خریم می بینیم خیلی خوب مغز پخت نشده وعطر مرغ پخته شده دز منزل رانداره .من هم تصمیم گرفتم برای امروز مرغ بریان درست کنم .البته بگم که یک کم کار سختی وباید کمی حوصله کنید .البته میشه اون را هر چند گاهی در لیست غذا هامون قرارش بدهیم به شر طی که وقت کافی داشته باشیم.


مواد لازم :

سیب زمینی :سه عدد

فلفل دلمه ای قرمز وسبز وزرد :هر کدام یک عدد

پیاز :دوعدد

سیر :دو -سه حبه

گوجه فرنگی :دو سه عدد

نخود فرنگی :یک لیوان

هویج :۳۰۰ گرم

آبلیمو :یک چهارم استکان

مرغ :یک عدد

زعفران :به مقدار لازم

طرز تهیه :

ابتدا تمام سبزیجات را به صورت خلالی برش می دهیم به جز سیب زمینی که به صورت دایره بر ش می دهیم .همه را در سینی می ریزم و حلقه های سیب زمینی را روی سبزیجات می چینیم .ونصف  لیوان آب وآبلیمو را را باکمی نمک روی آن می ریزیم .

بعد بریم سراغ مرغ .اول دونکته :اول اینکه مرغ باید با پوست باشه ثانیآ وزن مرغ ترجیحآ باید حدود یک کیلو نیم باشه .

مرغ را کاملآ می شوییم و بعد حدود یک ساعت در آب نمک می گذاریم .(این نکته را از شبنم خانم سفره خونه یاد گرفتم ).بعد اونرا آبکش می کنیم وبا مخلوط زعفران آبکره و کمی کره وآبلیمو تمام مرغ را مالش می دهیم  تا به خوردش بره در شکم مرغ هم دو تا سه حبه سیر وپیاز قرار می دهیم .

حالا نوبت می رسه به به سیخ کشیدن مرغ

باید با حوصله ابتدا سیخ را در ران راست وبعد ران  چپ داخل می کنیم وبعد در سینه راست وچپ ودر آخر از بالای محل گردن خارج می کنیم .

انتهای یکی از ران ها را برش میدهیم و انتهای ران دیگه را داخل برش می کنیم .

بالها را از کتف  کمی آزاد می کنیم  وبعد با کمی فشار داخل سیخ می کنیم .

بعد در محلش در فر سوار می کنیم وگریل را روشن می کنیم .سینی سبزیجات را کف فر می گذاریم وحدود یک ساعت وربع میگذاریم تا خوب برشته شود .