یک شام راحت برای موقعی که خودتون یا عزیزانتون هوس پیتزا می  کنند .این غذا برای مراسم تولد هم خیلی خوبه و شما می تونید قبل از شروع مراسم ساندویچ ها را آماده کنید وفقط حدود دودقیقه اونها را گرم کنید وسرمیز بیاورید .به من اصلآ فرصت تزیین ندادند واهل خونه همینطور داغ داغ میل کردند .خیلی خوش خوراک هست وبا سس مایونز ویا قرمز خیلی خوشمزه میشه .من طبق معمول سوسیس وکالباس استفاده نکردم ولی شما می تونید با هرنوع گوشت ویا سبزیجات مورد علاقه تون اون را درست بکنید .


مواد لازم برای ۴ نفر:

مرغ :دوعدد سینه

قارچ :۲۰۰گرم

نخود فرنگی :نصف لیوان

پنیر پیتزا :یک بسته

فلفل دلمه ای رنگی :ا/۴ لیوان

کره :بیست گرم

آویشن :یک قاشق چای خوری

سس گوجه فرنگی تند :به مقدار لازم

نان باگت سایز کوچک ترجیحآ خاش خاشی : ۸ عدد

طرز تهیه :

مرغ را با دوتا سه حبه سیر وکمی زعفران آبپز می کنیم ویا به روش اینجا آماده میکنیم که من روش دوم را استفاده کردم چون عطر و طعم بهتری داره.بعداز پخت مرغ را ریش ریش می کنیم .  

نخود فرنگی را با سه قاشق آب وکمی نمک با قدرت ۱۰۰ درصد ماکروویو به مدت ۵ دقیقه می پزیم وبعد تست میکنیم .نخود فرنگی بعضی وقتها دیر پز هست .وبه مدت پخت بیشتری نیاز داره .

قارچ  را به صورت  ورقه های نازک برش می دهیم  ودر کمی کره با حرارت زیاد تفت می دهیم تا آب نندازه ودر حین پخت یک قاشق آبلیمو به اون اضافه می کنیم تا سیاه نشه .پخت اون ۵ دقیقه طول می کشه .

فلفل دلمه ای ها را هم به صورت نوار باریک می بریم .

کلیه مواد فوق را مخلوط میکنیم وروی حرارت ملایم کمی تفت می دهیم و در حین گرم شدن مواد حدود ۴ قاشق غذا خوری پنیر پیتزای رنده شده وآویشن را هم به آن اضافه می کنیم وبعد ازآب شدن پنیر پیتزا آن را از روی حرارت برمی داریم.

مغز نون باگتها را خارج می کنیم .وکمی سس گوجه را به دیواره نون ها می زنیم و وبعد کمی پنیر رند شده را هم روی سس میریزیم .این کار باعث میشه که نونها بعد از قرار گرفت در ماکروفر خشک نشه وخوشمزه تر بشه.تما م نون ها را با مواد فوق پر می کنیم .

در سینی ویا ظرف پیرکس می چینیم.

روی محتویات هرنون را حدود یک قاشق غذا خوریچیپس خلالی و پنیر می ریزیم.

  

دو دقیقه قبل از سرو سینی را به مدت یک دقیقه ونیم در ماکروفر با قدرت ۱۰۰درصد قرار می دهیم تا فقط پنیرها آب بشه ودر آخر با سس مایونز وسس قرمزسر میز می بریم .

 

همینطور که در مقدمه هم گفتم شما می تونید اون را با انواع گوشت وسوسیس وکالباس وهمینطور انواع سبزیجاتی که دوست دارید درست کنید .

این غذا اگه گرم میل بشه خوشمزه تره