روز مادر مبارک. تبریک به تمام مادر ها و خانوم های دنیا

دیروز دست به کار شدم وبرای روز مادر کیک خامه ای درست کردم .ببخشید که زیاد قشنگ نشده خیلی با عجله تزیین کردم .راستش این روزها یک کم هوای دلمون ابریه ؟!! به نظر من وقتی سراغ تزیین کیک بروید که با حوصله وبا نشاط باشید .

 


اول یک کیک شش تخم مرغی درست کردم .

مواد لازم :

تخم مرغ :۶ عدد

آرد :۳ پیمانه

شکر :۲ پیمانه

بیکینگ پودر :۳ قاشق چای خوری

وانیل :۱ قاشق چای خوری

ماست :یک لیوان

روغن :یک چهارم لیوان

البته همه شما نحوه درست کردن کیک را می دانید.اگه دوست داشتید نکات اون را مرور کنید اینجارا ببینید.

من کیک را در قالب زلاتینی به شکل گل رز درست کردم .

بهتره که روی کیک را سلفون بکشید وحدود یک روز اون را در یخچال بگذارید تا بیات بشه .اینجوری می تونید کیک را راحت برش بدهید وخامه هم را حت روی اون می شینه .

برای لابلای کیک من از کرم استفاده می کنم چون هم نسبت به کیک کم کالری تر هست وهم کیک را نرم تر می کنه .

مواد لازم :

شیر :۵/۱لیوان(منظورم لیوان های دسته دار هست )

آرد :دو قاشق غذا خوری

شکر :۴/۳ پیمانه

زرده تخم مرغ :دو عدد

کاکائو :دو قاشق مرباخوری

(اگه دوست داشتید وانیلی درست کنید می تونید  به جای کاکائو۲/۱ قاشق چای خوری وانیل استفاده کنید .و۲/۱ شکر هم کافی هست )

طرز تهیه :

ابتدا آرد را در شیر حل می کنیم .وروی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کمی غلیظ بشه .زرده تخم مرغ وشکر را کمی می زنیم تا مخلوط بشه وبه شیر اضافه می کنیم وسریع روی حرارت می زنیم تا تخم مرغ نبنده .ودر آخر کاکائو را هم می افزاییم.وصبر می کنیم غلظت نهایی کرم مثل ماست بشه .بعد می گذاریم تا کمی خنک بشه .

 

بعد کیک را از ارتفاع به سه قسمت کردم .برای اینکه کناره  کیک خوری در حین تزیین تمیز بمون چهار تا نوار کاغذی را چهار طرف ظرف قرار می دهیم ولایه زیری کیک را روی اون قرار می دهیم .

کرم را روی کیک می مالیم وروی اون هم موز حلقه شده وگردوی خرد شده ودر صورت تمایل تکه های آناناس می چینیم .می تونیم روی سطح قطعه دوم که قراره روی لایه اول قرار بگیره کمی خامه زده شده قرار می دهیم وبعد کاملا روی لایه اول می فشاریم .به همین ترتیب لایه بعدی را میچنیم ومابقی کرم را روی کیک می مالیم .

یک توضیح در مورد گردو بدهیم .بهتره پوست مغز گردو را جدا کنیم چون زمخت است .دو راه داره یکی اینکه مغز گردوها را روی سطح سینی فر می ریزم وبه مدت ده دقیقه در فر با حرارت بالا قرار می دهیم تا پوست گردو ها جدا بشه .بعد با فشردن گردو در دست پوسته گردو ها جدا می شه .یک راه دیگه اینه که گردو ها حدود نصف روز خیس کنیم .مثل گردوی تازه می شه و پوست اون به را حتی جدا می شه . 

در آخر هم با حدود ۳۰۰ گرم خامه زده شده کیک را تزیین کردم .من از خامه های آماده قنادی استفاده کردم .یک بسته ۵ کیلویی گرفتم واون را به قطعات کوچک تقسیم کردم ودر فریزر نگهداری می کنم .وموقع استفاده حدود بیست دقیقه از فریزر بیرون می گذارم ووقتی قابل زدن شد به مدت 5-7 دقیقه می زنم تا کاملا سفت بشه .

برای صورتی کردن لبه های کیک هم از رنگ قرمز ویلتون استفاده کردم .

یک نکته مهم :برای رنگ کردن خامه باید همن ابتدا قبل از زدن خامه چند قطره رنگ به اون اضافه کنیم .