ک کیک خوشمزه برای کسانی که طرفدار شکلات وکا کاکائو هستند وعطر وطعم موز را در کیک دوست دارند که فکر کنم تعدادشون کم نیست .خیلی خوبه که برای تنوع هم شده کیک با طعم های مختلف را در مهمونی های عصرونه سرو کنیم تا هم خودمون لذت ببریم وهم میزهای عصرونه رنگین تر وزیباتر بشه .شما چی فکر می کنید ؟امیدوارم مریم خانوم هم این کیک را با قالب جدید امتحان کنند واز آن لذت ببرند . من کیک را با پودر قند ومربای به تزیین کردم ولی با موز وگردو شکلات هم خیلی زیبا می شه که مطمئننا شما هم تبحر بیشتری دارید وهم سلیقه .

دوستان خوبم پیشاپیش عید نیمه شعبان بر همه شما مبارک باشه .من حدود ده روز در سفر هستم البته کم وبیش به نت دسترسی دارم ولی اگه پاسخ به محبت هاتون با تا خیر انجام شدیا وبلاگ را آپ نکردم بر من ببخشایید .


مواد لازم :

آرد :۲۵۰ گرم

شکر :۲۵۰ گرم

کاکائو :۲۵ گرم

تخم مرغ :۳ عدد

روغن :یک سوم لیوان

موز :۴۵۰ گرم (بدون پوست )

گردو خورد شده ریز :۸۰ گرم

شکلات چیپسی :۷۰ گرم

بیکینگ پودر :دو قاشق چای خوری

جوش شیرین :نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه :

فر را روشن می کنیم تا گرم بشه.بهتره فربا حرارتی که قراره کیک در آن پخته بشه روشن بشه یعنی حدود ۱۶۰ درجه سانتی گراد در فر استاندارد از نظر حرارت (فر من حرارتش از استاندارد بالاترهست ومثلا همین کیک را در حرارت ۱۳۰ درجه سانتی گراد پختم )

ابتدا تخم مرغ ها را که نیم ساعت قبل از یخچال خارج کردیم وبه درجه حرارت محیط رسیدند را با شکر به مدت ۷ دقیقه خوب می زنیم تا سفید وکشدار بشه .سپس روغن را اضافه می کنیم وحدود دودقیقه دیگر میزنیم .

سپس هم زن را کنار میگذاریم و مخلوط آرد وکاکائو وبیکیگ پودر وجوش شیرین را که سه بار الک کردیم را به تدریج به آن اضافه می کنیم وبا لیسک به صورت دورانی به هم می زنیم .

بعد از آرد، موز را که در غذا ساز ویا با پشت چنگال خوب له کرده ایم را هم به به بقیه مواد می افزاییم .

 

در آخر هم چیپس شکلاتی وگردو خورد شده را با مواد مخلوط می کنیم .مقدار این دو ماده را به دلخواه می تونید کمی کم یا زیاد بکنید .

 

مواد را در قالب چرب شده می ریزیم ودر طبقه وسط فر به مدت حدود یک ساعت می پزیم .

 

در مورد پخت کیک ۴۵ دقیقه اول به هیچ وجه در فر راباز نمی کنیم .بعد از این مدت چنگال را درکیک فرو می بریم اگر مواد کیک به سر چنگال چسبید علامت این هست که زمان بیشتری باید فر باشه که این زمان را بر اساس تجربه به دست می آورید .