سلام به دوستان گلم .کم کم داره عطر ماه رمضان هم جا را فرا می گیره وحال وهوای سفره ها وحتی رنگ وعطرو طعم غذا ها هم در این ماه متفاوت می شه .

این هم یکی آش هایی که در این ماه بازار آن داغه وبه همراه حلیم (اگه خدا بخواد روش پخت ان را هم در این ماه در وبلاگ قرار می دهم ) پای ثابت سفره های افطار می شه.ابه نظر من این آش یک غذای کامله واگه بخواهیم غذای دیگه هم بخوریم بهتره به یک کاسه کوچولو قناعت کنیم که البته اینها همش حرفه وموقع افطار........همه چیز یادمون می ره .

پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان ،ماه مهمانی خدا را به همه دوستان عزیزم تبریک عرض می کنم .


مواد لازم :این میزان مواد برای 8 نفره که البته شما می تونید نصفش کنید ولی کمتر از آن دیگه لطفی نداره آخه خیلی کیف داره که همسایه را به یک کاسه آش داغ موقع افطار مهمون کنید .

سبزی آش: یک کیلو نیم پاک نکرده (750 گرم پاک کرده ) شامل  یک دوم  اسفناج یا برگ چغندر ویک دوم ما بقی به نسبت مساوی تره ،جعفری ،شوید وچند ساقه هم شنبلیله

نخود :نصف لیوان

عدس :نصف لیوان

لوبیا :نصف لیوان

رشته آشی :350 گرم

پیاز :سه عدد بزرگ

نعنا خشک :6 قاشق غذا خوری

زرد چوبه :دو قاشق چای خوری سرپر

آرد :یک چهارم لیوان (که میتوانید کمی کمتر ویا بیشتر بسته به غلظت دلخواه تون استفاده کنید )

روغن :برای پیاز داغ ونعنا داغ به میزان لازم

کشک ساییده حدود نیم کیلو که البته میزان آن هم بسته به ذائقه متغیر هست

نمک :به میزان لازم. بستگی به شوری کشک داره (بهتره آش را همیشه کم نمکتر درست کنیم تا با کشک شور نشه

سیر داغ :در صورت تمایل

طرز تهیه :

هر وقت دوست داشتید آش رشته درست کنید خیلی خوبه که روز قبلش سبزی را پاک وخورد کنیم وحبوبات را هم خیس کنیم ودر یخچال بگذاریم .

ابتدا نخود ولوبیا را با آب وکمی نمک روی حرارت می گذاریم تا به جوش بیاد وبعد درب قابلمه را می گذاریم تا نخود ولوبیا تقریبا نیم ز بشوند .بعد عدس وسبزی را به مواد قبلی اضافه می کنیم ومجددا صبر می کنیم تتا عدس هم پخته بشه .مرتب بهش سر می زنیم تا عدس حالت له شدگی پیدا نکنه وفقط مغز آن پخته بشه .

در این مرحله رشته را در قابلمه میریزیم ومرتب با ملاقه اش را به هم می زنیم تا رشته ها به هم نچسبند ومجددا صبر می کنیم تا رشته ها نرم بشوند .

بعد از نرم شدن رشته ها ،حدود دولیتر آب جوش در آش می ریزیم (آب باید حتما جوش باشه )وبعد ارد را با یک لیوان آب سرد خوب مخلوط می کنیم به طوریکه آرد کاملا حل شود وبه آرومی در حالیکه داریم آش را به هم می زنیم .آن را در قابلمه میریزم تا آرد گلوله گلوله نشود .

در این بین پیاز داغ را درست می کنیم ودر آخر زردچوبه را هم به آن اضافه می کنیم .

همینطور نعنا داغ را هم آماده می کنیم .همینطور که می دونید نعنا زود می سوزه وبعد از اینکه نعنا را در روغن داغ ریختیم نبایدزیاد روی حرارت بمو.نه وسریع از روی حرارت بر می داریم ومرتب با قاشق به هم می زنیم . مقداری از نعنا داغ وپیاز داغ را هم برای تزیین کنار می گذاریم .

نعنا داغ وپیاز داغ را هم به قابلمه اضافه می کنیم ومی گذاریم حدود بیست دقیقه دیگه آش بجوشه تا به اصطلاح آش جا بیفته وپیاز داغ ونعنا داغ به خورد آش بره .آش حاضره .نوش جان

 می تونید آن را با حبوبات آش وپیاز داغ ونعنا داغ وکشک ودر صورت تمایل سیر داغ تزیین کنید .

در آخر این را هم اضافه کنم که بعضیها دوست دارند مقداری کشک هم به خود آش اضافه کنند که در مرحله آخر اضافه می شه.فقط لطفا حواستون به نمکش باشه .

راستی اینجا لیست بعضی از غذا ها ودسر های مناسب ماه مبارک رمضان را هم گذاشتم .