مرصع پلو

ابتدامرغ را با چند تا برگ بو وسیر یک پیاز وزعفران و نمک می گذاریم بپزد

من برنج را در پلوپز درست کردم (به خاطر راحتی وتنبلی) .وقتی برنج وکره به حالت سنجاق جوش رسید.مربا وخلال بادام را اضافه می کنیم.وبعدش هم مرغ پخته شده را روی برنج گذاشتم وصبر کردم تا دم بکشد.

در این فاصله۵۰گرم زرشک را با۱۰گرم کره تفت می دیم وکمی شکر وزعفران دم کرده به آن اضافه می کنیم ودر آخر کمی خلال بادام به آن اضافه می کنیم.اگر زیاد تفت ببدیم رنگ آن سیاه می شود.

کشمش وخلال بادام وخلال پسته راخیس می کنیم وبا کمی کره تفت می دهیم.

در پایان برنج را در دیس می کشیم وبا مواد فوق تزیین می کنیم. 

/ 5 نظر / 45 بازدید
وو

دوست عزیز سلام مرسی که در اسرع وقت جواب مرا دادید.ببخشید سوالهایی داشتم .1-آیا برنج را با همان آب اندازه شده خیس میکنیم و در پلوپز می ریزم و یا اینکه مانند برنج آبکش برنج را در ظرف دیگری خیس کرده و در ظرف پلوپز آب اندازه شده را ریخته و بعد برنج خیس شده را بدون آب به ظرف پلوپز اضافه می کنیم و در صورت مثبت بودن جواب آیا از همان ابتدا برنج را به اب اندازه شده اضافه می کینیم و یا آب اندازه گیری شده را به جوش می آوریم و بعد برنج خیس شده را به آن اضافه می کنیم و آیا پس از تمام شدن آب برنج از دمکنی استفاده می کنید و یا خیر. با سپاس از شما برای وقتی که برای پاسخگویی صرف می کنید.موفق وپیروز باشید -------------------------------------------------------------------------------- مطبخ رویا :دوست گلم .این مقدار ابی را که گفتم را از همون ابتدا با برنج خیس می کنید .(در همون ظرف پلو پز)وبعد پلو پز را روشن می کنید .در اواخر طبخ گذاشتن دمکنی کیفیت برنج را بهتر می کنه .باز هم اگه سوالی بود در خدمتم .

وو

دوست عزیز سلام خیلی ممنون که خیلی سریع پاسخ مرا دادید. امیدوارم که همیشه در همه مراحل زندگی ات پیروز و موفق باشید. اگر زحمتی نیست بازهم دستور آشپزی جدید در وبلاگ جامع و زیبایتان قرار دهید. با تشکر -------------------------------------------------------------------------------- مطبخ رویا :مرسی دوست عزیز .اگه خدا بخواد من هفته ای یک بار را حتما آپ می کنم

ترمه

رویا جون میشه مواد لازم برای مرصع پلو رو یک بار دیگه بذاری آخه توی دستور تهیه نیست.ممنون -------------------------------------------------------------------------------- مطبخ رویا :ترمه خانوم گل .مواد مرصع پلو چون حالت تزیینی داره مقدار مشخصی نداره ولی آگه دوست داشتید دو پیمانه پلو درست بفرمایید از کلیه مواد دو قاشق غذا خوری بردارید .مربای پوست پرتقال را هم در مبحث مرباب پوست پرتقال به شکل گل رز توضیح دادم .عزیز دلم .

نیکی

سلام مرثی از این سایت خوشمزه ات اگه رزیم نداشتم همش درست می کردم می خوردم. -------------------------------------------------------------------------------- مطبخ رویا :کم بخور همیشه بخور دوست عزیزم .

نیلا

این مرصع پلو رو لطف میکنی بیشتر توضیح بدی؟ مواد لازم نداره و مقدار مواد -------------------------------------------------------------------------------- مطبخ رویا :سلام عزیز دلم ...علت اینکه مواد لازم نداره اینه که خلال ها وزرشک و مربای پوست پرتقال برای روی برنج به کار می ره و بستگی به اندازه ظرفتون داره ....مثلا شما از هر کدام 100 گرم درست بفرمایید وبعد برنجتون را تزیین کنید اگه نیاز بود دوباره این کار را انجام دهید تا میزان اندازه آن برای دیس برنج مورد نظر دستتوت بیاد ...باز هم اگه مشکلی بود در خدمتم ..