حلوای آرد گندم (حلوای سنتی)

میزان مواد من خیلی زیاد بود شما اگه خواستید برای اولین بار درست کنید بهتره با ۲۵۰ گرم آرد شروع کنید و بقیه مواد را به میزان آرد بسنجید .

مواد لازم:

آرد :دو کیلو

شکر :یک کیلو چهار صد گرم

روغن :یک کیلو ودویست گرم

کره :۲۰۰ گرم

زعفران :یک قاشق چای خوری سر پر

آب :۸ لیوان

گلاب :یک لیوان

هل :یک قاشق چای خوری

طرز تهیه :

شکر را با ۸لیوان آب را خوب مخلوط می کنیم وروی حرارت می گذاریم تا خوب بجوشه وکمی غلیظ بشه .بع کنر می گذاریم تا سرد بشه وبعد از سرد شدن گلاب را به آن اضافه می کنیم .

اول آرد را روی حرارت ملایم  حدود سه ربع ساعت سرخ می کنیم .در این حالت باید خوب آرد را به هم بزنیم تا نسوزه .وقتی عطر آرد سرخ شده تمام فضای خونه را گرفت انوقت متوجه می شویم که آرد خوب سرخ شده .یک راه دیگه هم اینه که کمی شربت را یک قاشق آرد بریزم وبعد اونرا چک کنیم رنگ آرد کاملآ مشخص می شه .

سپس روغن مایع را به ارد اضافه می کنیم ومجددآ روی حرارت حدود یک ربع خوب به زدم تا باز آرد در روغن سرخ شود .

بعد از اون ظرف را از روی حرارت بر می داریم .این نکته خیلی مهمه که باید حرارت آرد پایین بیاد ونسبتآ سرد بشه وبعد شربت را به اون اضافه کنیم تا حلوا گلوله گلوله نشه .برای اینکار کره ها یی که در فریزر بودند به داد ما می رسه .کره ها را که اضافه می کنیم با یک تیر دو نشون می زنیم هم حلوای ما عطر خوبی می گیره وهم دمای اون مناسب میشه .زعفران دم کرده  ودر صورت تمایل هل را هم اضافه می کنیم .

شربت را به آرد اضافه میکنیم وباز خوب به هم می زنیم تا کاملآ به خوردهم بره واصلآ گلوله نداشته باشه .حالا مجددا روی حرارت می گذاریم وخوب هم می زنیم تا حلوای ما انسجام پیدا کنه ویک تیکه بشه .

 

در آخر می تونیم کفگیر را کنار بگذاریم ومثل قدیمیها دوتا دست ظرف را بگیرم وبه چپ وراست خم کنیم تا حلوای ما کاملآ یک تیکه بشه.

 

 

در این مرحله حلوا آماده است .این مرحله هم حدود بیست دقیقه طول کشید .

نکته :این زمان هایی که من ذکر کردم برای این مقدار مواد بود هرچی اندازه اون کمتر بشه زمان ها هم کوتاه تر میشه .

در آخر هم ظروف حلوا با مغزهای مختلف و در صورت تمایل با پودر نارگیل تزیین می کنیم .

/ 0 نظر / 300 بازدید